Křesílko, židle a jako další opěrný bod k sezení víko popelnice. Pohled, který zaujal snad každého, kdo se snažil na začátku týdne projít novobydžovskou Husovou ulicí. Jedno místo však bylo díky těmto proprietám, které obsadili někteří zdejší spoluobčané, neprůchodné.

Na internetu se hned zvedla vlna kritiky: „Ten chodník mají od města pronajatý, že se nepohnou za celý den ani o kousek a školky a všichni ostatní musí přecházet na druhý chodník? Jak by to vypadalo, kdyby se takhle každý „vyvalil" před barák 
s křeslem a židlí," napsala na sociální sít rozhořčená žena.

Situaci nakonec musel řešit místostarosta a ředitel zdejší městské policie Bohumil Orel. „Je pravda, že se v poslední době situace poněkud zvrtla. Ale po našem upozornění se snad situace vyřešila. Chodník je už opět průchozí," řekl Deníku Bohumil Orel s tím, že zatím strážníci neuložili žádnou pokutu, ale pokud se situace bude opakovat, k sankci se přistoupí. A to nejenom v Husově ulici. „Všichni si musí uvědomit, že chodník musí být průchozí a nikdo jej nesmí zabírat," doplnil místostarosta.