Dlouho připravované opravy náměstí 28. října, Dukelské třídy a ulice S. K. Neumanna začaly, proto jsou uzavřeny pro dopravu, výjimku má jen zásobování zdejších firem.

Dukelská třída bez trolejbusů a autobusů se tak v pondělí změnila v korzo pro pěší a cyklisty. A jako na opravdovém korzu se tu také lidé chovali. Zastavili se u výlohy, sedli si na lavičku nebo jen tak hovořili se známými či sousedy. Jména ale moc prozrazovat nechtěli. „My tady bydlíme a pravidelně tu byly problémy s kanály. Když trochu zapršelo, byly plné. Je jen dobře, že se to kompletně opraví," shodly se dvě ženy. „Je to takový zajímavý malý cirkus, chtěl bych vědět, jak to tady bude vypadat," doplnil je Jaroslav Havelka z Hradce Králové.

Na Dukelské třídě se mezitím objevily různobarevné značky a první nerozložené zátarasy na náměstí 28. října.

Stavbaři se budou v první řadě věnovat Dukelské třídě, ulici S. K. Neumanna a severnímu okraji náměstí 28. října. Začne se obnovou kanalizací, vodovodů a dalších inženýrských sítí, dostane se  i na povrchy silnic. „Dukelská třída se dočká pěší zóny s jízdními pruhy pro cyklisty a k nepoznání se změní hlavně náměstí 28. října s malým potůčkem," řekl  náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Lidé by měli být trpěliví. Městská doprava odklonila autobusy do Hořické ulice, která zůstala otevřena, a trolejbusy využijí Gočárovu třídu. Na původní trasy by se trolejbusy a autobusy měly vrátit závěrem roku. Náklady na stavbu by se měly pohybovat kolem 93 milionů korun.