Kope se  skoro všude, město ve svých rozsáhlých plánech oprav neušetřilo  centrum ani okrajové části města.

Objížďka střídá objížďku

Lidé si tak pochopitelně stěžují na hluk a množství objížděk: „Kvůli všudypřítomným objížďkám se mi prodloužila cesta domů. Taky mi vadí, že nemůžu parkovat auto před domem. Už aby to skončilo," říká Jakub Misík, který bydlí v Labské kotlině. Není sám, komu opravy horkovodu ve Veverkově ulici komplikují život: „Dcera pracuje v nemocnici a když se ráno vrátí z noční služby, moc se nevyspí. Už to ale bylo potřeba opravit, tak ten hluk a prach musíme přetrpět," přiznává   paní Jana, která má několikametrovou díru v zemi přímo pod okny.

Malšovice opustily trolejbusy

Úplně zavřená je také křižovatka U Husa v Malšovicích, objízdná trasa vede ulicemi Úprkova, Emy Destinové a Čajkovského. „Tu objížďku nikdo nedodržuje, většina si zkracuje cestu Dubovou ulicí. Jezdí tam jako blázni, přitom na konci je škola, ještěže jsou prázdniny," svěřila se paní Božena z Malšovic.

Probíhající práce na křižovatce tam ale prý tolik neruší: „Jednu sobotu tu rozbíjeli asfalt, jinak si na hluk nestěžuji. Dokonce mi přijde, že ty opravy jdou rychle a mohlo by být brzy hotovo," myslí si Petr Brinda, který kousek od ní bydlí. Rekonstrukce má skončit 31. srpna a ulicemi Malšovic se tak zase budou prohánět trolejbusy.

Na Slezském opravují kanalizaci

Rozkopaná je také Jižní ulice na Slezském Předměstí naproti Eurocentru, kde se pro změnu opravuje kanalizace. To komplikuje život hlavně starším občanům, kteří mnohdy nevědí, jak se dostat k Poliklinice 2. Jak potvrdil Dopravní podnik, nejvíce dotazů se  sesypalo právě na obsluhu této lokality: „Měli obavy, aby vystoupili," potvrdila zaměstnankyně dispečinku.

Skončí opravy mostu přes Orlici

Uleví se alespoň řidičům projíždějícím Gočárovým okruhem. Už příští týden totiž mají stavbaři dokončit opravu mostu přes řeku Orlici, která tam od poloviny března brzdí provoz. Uzavřený je tam levý jízdní pruh, jezdí se třicítkou a platí zákaz předjíždění.

Michaela Zumrová