Náhradní zastávky mají ve směru na Pouchov a letiště na stanici Věkoše Slávie v Zahradní ulici. Linky č. 13 a 14 směřující do centra města a linka č. 25 směrem na Podzámčí mají zastávku Věkoše Slávie posunutou zhruba o 50 metrů dopředu. Spoje linky č. 25, které mají podle jízdního řádu konečnou Truhlářská, zastavují ve směru do Věkoš na přesunuté zastávce Centrálka na Pouchovskou ulic. Konečná zastávka Truhlářská je zrušena.

Střelba z luků i zvuky zvířat

Černilov - Už tuto sobotu si v Černilově můžete sami vyzkoušet, zda poznáte umíte poznat zvířata podle jejich zvuků a stop. Naučíte se spoustu praktických věcí z jejich života, poznáte také to, co jedí a mají rádi. Návštěvníky IV. ročníku odpoledne 
pro rodiny s dětmi čekají mimo jiné ukázky výcviku loveckých psů, střelba z luku, nebo si v dílničkách u Sovičky vyrobí něco na památku. Začátek je ve 14 hodin u Solné jeskyně Oasa Medical Černilov v blízkosti restaurace Pod Borovicí.

Mlýn svůj osud zatím stále nezná

Třebechovice pod Orebem - Ministerstvo kultury ještě nerozhodlo, jestli se Hajnišův mlýn stane kulturní památkou nebo ho bude moci město zbourat. 
„K podkladům řízení se teď bude moci vyjádřit vlastník, poté budeme moci vydat rozhodnutí," potvrdila Simona Cigánková z tiskového oddělení ministerstva.

Chlumecký bazén opět otevře

Chlumec nad Cidlinou - Ačkoliv chlumecký bazén koncem srpna zavřel své brány, vzhledem k příznivé předpovědi počasí bude koupaliště znovu v provozu od čtvrtka do neděle. Koupání umožněno každý den od 9 do 19 hodin.

Archeopark ukáže tajemství soli

Všestary - Že sůl je nad zlato, to víme. Ale jak sůl souvisí s dobou, kdy se v pravěku na našem území objevilo první železo a ve Středomoří nejstarší antické státy? To se můžete dozvědět o víkendu v Archeoparku pravěku Všestary od 9 do 17 hodin. Přítomné čeká od 11 a 14 hodin komentovaná interaktivní projekce k tématu, výroba soli, práce s nejstarší železnou sekyrkou, ukázka tkaní na vícebrdém tkalcovském stavu, etruské věštění z jater, příprava mouky na mlýnku řeckého typu či komiks o založení Říma. Děti si budou moci vyrobit kultovní závěsek a vonnou sůl.