Alespoň to slibuje hradecký magistrát i městské technické služby. Právě oni totiž za rozsáhlými opravami v Malšovicích stojí. Už od jara se rekonstruuje křižovatka U Husa a hned vedle ní také před dvěma měsíci rozbourali areál bývalé tržnice Malšovická.

Bývalou tržnici zalilo světlo

Ta se během pár týdnů změnila doslova k nepoznání. „Asi dva týdny jsem tudy nešel, teď jdu na poštu a přiznám se, že doslova zírám. Ještě je tu trochu nepořádek, ale tolik světla jsem tu v životě neviděl," podivoval se například Petr Karas.

Tamní práce se blíží do finiše, zbývá zabetonovat rozbité „náměstíčko": „To musíme stihnout do prvních mrazů," uvedl už dříve Martin Novák z technických služeb. Hotovo by mělo být během listopadu.

To křižovatka U Husa, kudy projíždí spoj číslo 7, už je otevřená od začátku září a řidiči spolu s cyklisty jí běžně projíždějí. Drobné komplikace ještě zažívali chodci, dodělávaly se tam totiž chodníky. I ty ale budou do konce listopadu hotové a křižovatka bude po několika měsících úplně hotová: „V prostoru stavby zhotovitel pracuje na dokončovacích pracích, které musejí být hotové v termínu daném smlouvou, tedy do měsíce," potvrdila mluvčí města Magdaléna Vlčková.

Michaela Zumrová