Malebnějšího prostředí, nových laviček a veřejného osvětlení by se měli dočkat obyvatelé Hradce Králové v centru města na břehu Labe.

V Hradci Králové je totiž připravována další z investic určených na revitalizaci veřejných prostor. Záměrem této akce je provedení stavebních úprav na říční náplavce na pravém břehu Labe, konkrétně mezi „Hučákem“ a Tyršovým mostem.

„V současné době je tato lokalita bohužel bez většího zájmu obyvatel a není se čemu divit, nevhodně jsou řešeny vstupy do lokality a chátrá i samotná náplavka. Cílem rekonstrukce je zejména vytvoření hlavního vstupu z prostoru předmostí Pražského mostu, rekonstrukce stávajících bočních vstupů a vybudování nové stezky na náplavce,“ upřesnil Hradeckému deníku Jindřich Vedlich, náměstek hradeckého primátora pro investice.

Dodal, že prostor bude doplněn lavičkami, informačními cedulemi a veřejným osvětlením. Veškerý mobiliář bude samozřejmě řešen s ohledem na možnost zvýšení vodní hladiny Labe.

Stavební práce by mohly začít již na jaře a dokončení je plánováno v polovině roku 2013.

Celkové náklady na rekonstrukci dosáhnou patnácti milionů korun, třetinu z této částky se městu podařilo získat z regionálních operačních programů Evropské unie.

Nápad zvelebit náplavku se zamlouvá také místním obyvatelům. „Pod mostem je hlavně večer tma, takže se tam nedá ani venčit pes. Osvětlení místu jen prospěje,“ souhlasí Markéta Kolmanová z Hradce Králové.

Město si od akce slibuje zejména vytvoření atraktivní a cenné odpočinkové lokality, která leží v centru města. „Jsem toho názoru, že kvalita života ve městě je mimo jiné tvořena sociálními vztahy mezi lidmi. Město může pro podporu těchto vztahů vytvářet vhodné podmínky, a to kvalitně řešenými veřejnými prostranstvími. Jsem si jistý, že náplavka bude po rekonstrukci jedním z nejoblíbenějších míst pro setkávání Hradečáků,“ tvrdí Jindřich Vedlich.