„Letos už se koná osmý ročník. Rádi se sejdeme a uděláme si krásný den. Poděkování patří i městu, které nám půjčuje plochu. Účastní se zde také někteří reprezentanti České republiky. Například Jan Pastejřík letos na jaře startoval na mistrovství světa," prozradil Zdeněk Švec, člen Juniorklubu Hradec Králové. Na své si přišly i děti, pro které si organizátoři připravili spoustu soutěží. Z modelu letadla jim například z nebe padaly bonbony. Některé modely diváci našli v různých stádiích rozpracovanosti a viděli tak, jak vypadají  letadla během vzniku.

Žáci Sionu vyrazili na expedici

Hradec Králové - Učit se o přírodě je nejlepší v přírodě samotné. Tohoto poznatku se drží v hradecké Základní škole Sion a se všemi svými žáky se každý druhý rok vydávají na týdenní pobyt do přírody, aby ji mohli zkoumat a objevovat hezky zblízka a intenzivně.

Letošní pobyt má název Přírodovědná expedice Dolce 2015 a probíhá od 25. do 29. května v kouzelném prostředí vodní nádrže Dolce na úpatí Krkonoš, v blízkosti města Trutnov. Ubytovaní budou v chatičkách a pár odvážlivců i ve stanu.

Děti čeká týden plný přírodovědného bádání, dobrodružství, her a společných zážitků. Každý si mohl vybrat jeden z nabízených projektů. Někteří se chtěli více dozvědět o přežití v přírodě se zaměřením na meteorologii a čtení v mapách či o přírodním stavitelství spojeném se základy řezbářství a s prací s přírodními materiály. Jiní se vydají Po zvířecích stopách a uskuteční vodní a zoologickou expedici. Krásu života motýlů, brouků a dalšího hmyzu budou objevovat ti, co si vybrali projekt Ze života hmyzu.

Jak se dětem daří, jak jsou úspěšné v projektech, a co nového zažily, bude možné sledovat v on-line zpravodajství na webových stránkách zmíněné školy – www.zssion.cz.

Dobrá zpráva…pro informatiky

Hradec Králové - Dvě nové laboratoře pro výuku počítačových sítí a operačních systémů začnou od úterka sloužit studentům Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Nové laboratoře vznikly v průběhu března a dubna přestěhováním původních specializovaných učeben z již nevyhovujících prostor bývalé budovy fakulty. Přesun a technické úpravy učeben si vyžádaly náklady téměř 800 tisíc korun. Vedení fakulty si od lepších podmínek slibuje zkvalitnění výuky některých předmětů.