I když do hlavního stěhování studentům a pedagogickému sboru Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové chybí ještě necelý měsíc, některé věci již do budovy bývalého ústavu hlochoněmých již ze školy přestěhovali. „Například jsme na „hluchák“ odvezli část školní knihovny nebo některé pomůcky pro hodiny fyziky či chemie. Vše najednou bychom nezvládli, i když se stěhováním počítáme od 17. do 22. listopadu,“ uvedl pro Deník ředitel gymnázia Robert Novák.

Jak dodal, stejně je ale dost zásadních otázek, které ještě musejí vyřešit. Například se jedná o tom, kam studenti budou chodit cvičit nebo jíst.

„Pravda, jídelnu na „hlucháku“ mít nebudeme. Proto jednáme se sousedními školami, kam by studenti i členové sboru mohli chodit. Totéž se týká tělocvičny. Jenže jen studentů máme šest set. Na zhruba ten rok a půl nemá cenu nic nového pořizovat. Jídelny je mi trochu líto, protože ta naše je nově zrekonstruovaná. A tělocvik? Zatím se dohadujeme s vedlejší stavebkou nebo TJ Slavia. Studenti také mohou chodit na bruslení a plavání. Abychom sporty trochu vystřídali, mohou například do blízkého parku,“ řekl ředitel.

Zpět do původní budovy gymnázia J. K. Tyla by se všichni měli vrátit kolem jarních prázdnin v roce 2013.