ČTĚTE TAKÉ související článek v tomto odkazu.

Ve VPM jsem byl kvůli Dvořákovi

„Do Volby pro město jsem šel kvůli Martinu Dvořákovi a ten už tam není, tak nevidím smysl tam dál zůstávat. Parta kolem Hradeckého demokratického klubu mi je nejsympatičtější, tak proto jdu k nim. Se Zdeňkem Finkem (HDK) pracuju už skoro čtyři roky a je to naprosto v pohodě," zdůvodnil své rozhodnutí současný náměstek pro kulturu Josef Krofta.

Předsedu VPM Josefa Malíře jeho odchod mrzí. „Je to svérázná osobnost, pro voliče zajímavá, ale nemůžeme ho přemlouvat, je to jeho rozhodnutí," řekl. Volba pro město pracuje na své kandidátní listině, která by měla mít v čele nové jméno. „Chceme představit nové tváře, jasno bude tak do měsíce," dodal Malíř.

Rozštěpí se i hradecká TOP 09?

Podle informací Deníku se  určité změny týkají i hradecké TOP 09. Mluví se o odchodu Richarda Nádvorníka a Lenky Jaklové, oba jsou nyní hradeckými zastupiteli za TOP 09. Údajně směřují  k hnutí Starostové a nezávislí. „Nebudu se k tomu vůbec vyjadřovat, s nikým jsem o tom nehovořil," reagoval Richard Nádvorník.

Komunální volby budou letos na podzim, některá politická uskupení už v minulých týdnech oznámila  lídry svých kandidátek.

To, že se chtějí o nejvyšší post na radnici ucházet, potvrdili již současný primátor Zdeněk Fink (HDK), jeho náměstek Martin Soukup (ODS), do voleb a čela kandidátek půjde i náměstek Jindřich Vedlich (TOP 09) a náměstkyně Anna Maclová (KDU-ČSL).

Lídrem kandidátky hnutí ANO bude Václav Víška, akademik z hradecké univerzity.

Své kandidátky ještě zatím nezveřejnili komunisté, ČSSD, Změna pro Hradec a Volba pro město.

„Vedeme ještě nějaká jednání, do dvou týdnů nebo měsíce dáme vědět, jak to bude vypadat," řekl Adam Záruba ze Změny pro Hradec.