I když zatím jde o první zápasy základního kola, v některých restauracích již zaznamenali objednávky ke stolům. Platí to například o Sport Cafe na Velkém náměstí v Hradci Králové. Jak nám tu řekli, mají k dispozici hned čtyři televizory. „Jen asi budou hlasitěji puštěny. Objednávky míst jsou jistější, že si to mohou fanouškové užít,“ dodali.

V Černém koni na Malém náměstí v Hradci Králové mají také jasno. Zájemců bude hlavně po základním kole přibývat. K dispozici je jedna televize s úhlopříčkou 130 centimetrů. „Kdo si místo rezervuje předem, má jistotu, že zápas uvidí z první ruky,“ řekl nám Pavel Jirava z Černého koně. Jak dodal, letos nechystají speciální jídla jako při fotbale. To si zde zákazníci mohli objednat například Kollerovo koleno nebo Rosického žebra. „Máme již svou tradici v tom, že za dobrý tip na zápas vítěz zadarmo dostane grilované koleno nebo grilovaná žebra a pivo,“ dodal Pavel Jirava.

„Nemáme strach, že by tu večer při zápasech bylo prázdno,“ řekli nám v caffé baru Matrix z Novém Bydžově. Také tady sice nechystají žádné velké plátno, ale hosté si již zvykli na televizní přenosy.