Muzeum východních Čech v Hradci Králové má vlastní Mykologickou poradnu, kde se pravidelně scházejí její členové, ale i náhodní houbaři probrat aktuální "úlovky" a získat nové informace. K dispozici vám jsou botanička Věra Samková a mykoložka Tereza Tejklová. Každé pondělí 16 do 18 hodin v přednáškovém sále Gayerových kasáren, Opletalova 334 se můžete zastavit i vy!“ upozorňuje na svém facebooku Muzeum východních Čech v Hradci Králové s tím, že podrobnosti jsou k dispozici na adrese https://1url.cz/@mykologicka_poradna.

Výzva.Zdroj: Deník

Muzeum pořádá 2. září dokonce Mykologicko-botanickou exkurzi, její kapacita je však momentálně vyčerpána.

Milovníci hub by si pak měli v kalendáři označit termín 5. až 7. října, na kdy muzeum plánuje tradiční výstavu Houby živé, jedlé i jedovaté.

Úlovky z hradeckých lesů.
FOTO: Rostou i ve městě. Podívejte se, co si houbařka odnesla z hradeckých lesů

V Hradci Králové přitom můžete rovněž složit zkoušky ze znalosti hub. O možnosti získání osvědčení o znalosti hub informovala Krajská hygienická stanice.

Zkoušky se uskuteční v pondělí 16. října od 9 hodin na Krajské hygienické stanici v Habrmanově ulici 19/1. Přihlášku ke zkoušce je třeba zaslat nejpozději 14 dní před tímto termínem.