Mikuláši vyjádří svoji nespokojenost s množstvím nepravé  čokolády v Česku. Upozorní také na krizi v produkci kakaa pro naši oblíbenou pochoutku. Pěstitelé totiž kvůli dlouhodobým záporným podmínkám a nízkým cenám za kakao pěstování opouštějí a  tím hrozí, že čokolády bude nedostatek. Řešení však existuje v podobě přijatelných cen.

Mikuláši vyjdou v pátek za  pravou čokoládu do ulic nejen v Hradci Králové, ale i v Praze, Mladé Boleslavi, Pardubicích, ve Vsetíně a Olomouci. Nespokojenost ve stejný den vyjádří i Mikuláši ve Vídni, Santa Clausové v Berlíně a vánoční skřítci v Tallinnu.   (lh)

Čerti slaní z radnice. Show na náměstí začíná už v pět hodin

Hradec Králové - Desátý ročník jedinečné čertovské show s názvem Čerte, utíkej se v centru Hradce Králové uskuteční již v pátek.

Na děti čeká pestrý čertovský program plný soutěží, zpívání a legrace. Show začíná v 17 hodin na Velkém náměstí. Poté bude následovat hodinový program s vědomostními a sportovními soutěžemi, tanečním vystoupením skupiny T – Bass a vyhlášením nejlepších masek. Program završí slanění čertů z balkónu staré radnice a ohnivá show v podání Duo Denum. Spolupořadatelem akce je Radio Černá Hora.

Pořadatelé akce Čerte, utíkej doporučují malým čertíkům, aby se pokusili vytvořit co nejoriginálnější kostým. Pro nejlepší čertíky jsou připraveny zajímavé ceny.   (lh)

Mikulášská akce v Hradci Králové.Program Čerte, utíkej 2014
17.00 – 17.10 Hudební vystoupení žáků Petra Kuhna
17.10 – 17.20 Vědomostní pohádkové soutěže s videoprojekcí
17.20 – 17.25 T – Bass (čertí show)
17.25 – 17.35 Soutěž – Čertovský sprint
17.35 – 17.45 Příchod čertů z pekla
17.45 – 17.50 Ohnivá show v podání skupiny DuoDenum
17.50 – 17.59 Soutěž o nejlepší dětskou masku
18.05 – 18.15 Workshop T – Bass