S Deníkem ušetříte

Chcete vyrazit na exotickou dovolenou nebo navštívit zimní destinace, kde na rozdíl od našich končin svítí sluníčko a je teplo? Je dobré si zjistit ceny zájezdů nebo v případě individuálního výletu ceny letenek.

Většina hradeckých cestovních kanceláří má v nabídce různé destinace od Afriky, přes Indii a další země. Některé z nich vám udělají návrh cesty podle vašeho přání. Pokud víte, co byste v dané zemi chtěli vidět, tak cestovní kanceláře zařídí ubytování, letenky a celý harmonogram pohybu.

Do některých míst se přes léto v podstatě ani nejezdí, protože například v západní Africe se teploty vyšplhají i přes čtyřicet stupňů Celsia. „Vyrazit do teplých koutů světa v zimě je příjemnější než přes letní měsíce, protože v létě máme teplo v Čechách, tak proč jezdit někam do ciziny. Když u nás mrzne, tak je příjemné někam odjet. Pravidelně sleduji levné letenky a občas se dají najít výhodné věci,” uvedla Deníku Ludmila z Hradce Králové.

Turista by také neměl opomenout zjistit, jestli je v dané lokalitě vízová povinnost. V mnoha zemích se vízum dostává při vstupu na hranicích, ale do některých z nich musí být platné povolení již předem v cestovním pase.

Změna od 1. ledna 2012 je například na Srí Lance. Do konce roku turisté dostávali měsíční víza zdarma. Od ledna se za ně již bude platit a musí se zajistit před příletem na ostrov.

Nabídky zájezdů hradeckých „cestovek”

CK Alvarez organizuje poznávací zájezdy po celém světě. Například tří týdenní cesta po severním Mexiku nabízí za necelých šedesát tisíc korun. Cena zahrnuje zpáteční letenku do México City včetně všech poplatků, místní dopravu, noclehy v turistických hotelech, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.

Do Mexika se můžete podívat také s CK Alexandria, která ve své nabídce má naopak pobytové zájezdy. Dvanáct dní u moře zákazníka přijde v závislosti na typu hotelu, formě stravování a dalších okolností od pětatřiceti tisíc korun.