„Nárůst cen zaznamenáme zejména v areálu Koupaliště Flošna. Důvodem je zvyšující se cena energií, zejména tepla, které představuje v celoročně využívaných a vyhřívaných areálech významnou složku nákladů.  Navýšení cen by mělo pokrýt zvýšené náklady," vysvětlila Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové (SNHK).

Koupaliště Flošna

Ceny vstupného na letní koupaliště se zvýší o pět korun na jednotlivém vstupném, což znamená nárůst průměrně o sedm procent. Dosud celodenní vstupné pro dospělého při platbě v hotovosti bylo 115 korun a pro děti, studenty a seniory 75 korun. Při platbě takzvanými čipovými hodinkami byly ceny 92 a 52 korun, což byly ceny z roku 2013.

SNHK zvedá vstupné také ve vedlejší sezóně – o dvacet procent. Cena v hotovosti na celý den bude činit 60 koruna na čipové hodinky 42 korun. „Zkušenosti z posledních dvou let ukázaly, že i ve vedlejší sezóně v některých dnech je nutné vodu v bazénech přihřívat," dodala Bernhardová.

Ve Wellness studiu Flošna dochází ke zvýšení cen vstupného a masáží v průměru o 4 procenta, což je zhruba o pět až deset korun. Nově je ale zavedeno tříhodinové vstupné a cena jedno a dvouhodinového vstupného při platbě v hotovosti zůstává zachována.

Navyšuje se rovněž cena klasické masáže, ostatní masáže zůstávají na stejné úrovni. Ceny squashe se nemění.

Městské lázně a plavecký bazén

U vstupu na čipové hodinky do Městských lázní a padesátimetrového plaveckého bazénu dochází ke zvýšení ceny průměrně o 2,5 procenta. Jednorázové vstupné bude zachováno v původní výši.

Osvědčilo se i levnější vstupné v dopoledních hodinách ve všední dny v Městských lázních, proto zůstává na stejné úrovni jako v roce 2014. Celkově přišlo do Aquacentra o dvanáct procent více návštěvníků než o rok dříve.

Rodiny zde ušetří, protože celodenní rodinné vstupné SNHK snížilo o třicet korun. „Snahou SNHK, která provozuje tento areál, je nabídnout návštěvníkovi Aquacentra celodenní vstupné tak, aby si pobyt příjemně užil a nemusel se zajímat o čas a případné doplatky za minuty," pokračovala Bernhardová.

Nově je u rodinného vstupného v Městských lázních a na letním koupališti Flošna přidána možnost využití i pro rodiny se studenty do šestadvaceti let, oproti stávajícímu ceníku, kde tato možnost byla jen pro rodiny s dětmi do patnácti let.