Ocenit snahu žáků, kteří se po celý školní rok snažili, více či méně úspěšně, se rozhodla celá řada sportovních i kulturních zařízení.

Všichni školáci do deseti let, jejichž nejhorší známkou na vysvědčení byla trojka, mají vstup zdarma do Aquacentra v Městských lázních v Hradci Králové. Této akce mohou využít od zítřka až do neděle, přičemž podmínkou je přinést ukázat vysvědčení a mít doprovod platícího dospělého.

Vstupem zdarma mohou školákům začít prázdniny také při návštěvě Muzea války na Chlumu. Zde mohou děti vystoupat na rozhlednu a prohlédnout si bitevní pole z ptačí perspektivy. Bezplatný vstup platí rovněž i do expozice muzea, přičemž děti doprovodí voják císařské armády. Na vlastní kůži si pak žáci budou moci vyzkoušet a osahat vojenské vybavení.

Vstupy grátis

Děti si budou moci vyzkoušet vojenskou čepici 
či potěžkat pušku. Rovněž budou moci prokázat svou schopnost správně zamířit při hodu míčkem do házecího panáka. Akce na vstup zdarma platí pouze během dnešního odpoledne. Podmínkou je, že se školáci přijdou s vysvědčením pochlubit na pokladnu muzea.

S vysvědčením jsou zváni studenti i do Muzea východních Čech v Hradci Králové. I zde mají zajištěn vstup zdarma, ale akce platí až během pátku. Bezplatné vstupné platí na všechny výstavy a expozici, přičemž mladí návštěvníci se mohou těšit i na malý dárek. Největším lákadlem by pak měla být ojedinělá výstava nádherné strašilky ďábelské. Tento druh hmyzu bude 
k vidění v pátek od 13 do 16 hodin.

Děti si zároveň mohou zahrát velké množství her 
s námořními a pirátskými motivy. Připraveny jsou zároveň výstavy Na vlnách pod plachtami a Ochechule, ďasové a další bájní tvorové moří.

Radek Kozel