„Do poslední chvíle jsme se psy museli nakládat jako s vlastnictvím cizí osoby, tudíž jim nebylo možné ihned po převozu do útulku zajistit vhodný domov. Již začátkem prosince jsme v zastupitelstvu podpořili návrh na přijetí psů do vlastnictví města, čekalo se však na podpis ze strany nyní už bývalého majitele. Ten se v minulém týdnu podařilo zajistit, tudíž jsme mohli prakticky okamžitě zahájit darování psů do nových domovů,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek (ODS).

Psi byli do hradeckého útulku, který je pod správou technických služeb, umístěni do předběžné náhradní péče v říjnu. Město jejich péče přišla na více než jeden milion korun.

Premiér Andrej Babiš se nechal 27. prosince 2020 v Ústřední vojenské nemocnici v Praze očkovat proti nemoci covid-19.
Vakcína proti covidu má do Hradce dorazit v pondělí

„Ačkoliv byl zájem veřejnosti veliký a útulek dostal nespočet granulí a dek, za což samozřejmě patří všem obrovské poděkovaní, tak bohužel to ani zdaleka nepokrylo veškeré náklady, které byly s péčí o psy spojené. Abychom co nejdříve mohli psy umístit do nových domovů, rozhodli jsme se tuto částku po majiteli nevymáhat a jít mimosoudní cestou, díky tomu mohou tito pejsci nalézt nový domov o řadu měsíců dříve. Velké poděkování za mimořádné osobní nasazení však patří paní Horákové, panu Jeřábkovi a všem jejich kolegům z technických služeb, kteří se v útulku o psy starali a starají,“ dodává primátor. První psi by mohli být novým majitelům darováni již během tohoto týdne.

Nabídka všech psů je k dispozici na webových stránkách hradeckého útulku www.tshk.cz/utulek.

Žadatel o psa si jej může vybrat a na odbor majetku musí zaslat svou žádost. „Předpokládáme skutečně velký zájem veřejnosti. Rozhodovat bude termín, ve kterém bude žádost na město prostřednictvím podatelny nebo datovou schránkou zaslána. Zájemce první v pořadí bude kontaktován pracovníky hradeckého útulku, aby poskytl součinnost do tří dnů. Pokud to nebude možné, bude osloven další zájemce v pořadí,“ vysvětluje postup vedoucí oddělení správy nebytových prostor a veřejných statků z odboru majetku Lucie Hartmanová.

FOTO: HZS Královéhradeckého kraje
U Třebechovic došlo k vážné nehodě, zranění jsou čtyři lidé

Zájemci o psy mohou zvířata vybírat pouze dle dostupných fotografií. „Bohužel nebudeme schopni všem poskytnout detailní informace o tom, kolik který pes váží nebo jak je velký a další podobné informace. Jsme samozřejmě schopni sdělit, jakého jsou psi pohlaví. Ve všech případech se navíc jedná o křížence, neručíme za rasu ani za povahu psů. Každý zájemce o osvojení zvířete by si měl také uvědomit, že tito psi byli poměrně dlouho v nestandartních podmínkách a vyžadují proto trpělivost a péči,“ doplňuje Hartmanová.