„Poslední festivalový den jsme pro diváky vybrali témata, která se týkají přírody, alternativního životního stylu, nebo vášně pro lov. Film ThuleTuvalu ukáže nový pohled na globální oteplování a nabídne i krásné záběry z Grónska i tichomořských ostrovů. Snímek Stále spolu představí rodinu s devíti potomky, kteří žijí po svém v šumavské přírodě," prozrazuje program Ilona Machová z kina Bio Central.

Kromě těchto filmů biograf promítne český dokument Lovu zdar a komorní snímek Snili jsme o životě, který vypráví o lidech, kteří přežili svou sebevraždu nebo naopak o těch, kteří přišli takto o své blízké.

Festival ve čtvrtek také opustí půdu kina a přesune se do podkroví Klicperova divadla. „Od 19 hodin tady promítneme film Evangelium podle Brabence. Před začátkem filmu vystoupí herec souboru Klicperova divadla Filip Richtermoc, který bude recitovat undergroundovou poezii," doplňuje Ilona Machová a dodává, že diváci se mohou těšit na různá překvapení i drobné občerstvení.

Vstupenky na projekce v hlavním sále stojí 70 korun, ve Studiu Garsonka za lístek zaplatíte 50 korun. Zde je ale počet míst omezen a je potřeba se předem registrovat.