V deset ráno se zapálily ohně a do dvou museli mít kuchaři hotovo.

Guláš na dvacet způsobů

Sranda, recese, rodinná atmosféra, vůně páleného dřeva a vznikajících gulášových pochoutek – tak zhruba by se do pár vět dal shrnout letošní ročník Chlumeckého kotlíku. Přestože porota byla strašně pečlivá a důležitá, výtvory všech chodila ochutnávat a barvitě komentovat v průběhu celého vaření, o vítězství tady vůbec nešlo. Vařilo se hlavně pro lidi a dobrou náladu.

Party pirátů, vězňů, čarodějnic a vojáků se snažily ze čtyř kil hovězího vykouzlit dobrůtky především pro svoje známé a fanoušky. Ti pak ochutnávali Guláš z lochu, Mazákovo překvapení a nebo přihlíželi čarodějnici, jak do chutné krmě zamíchává žabí voči v moči, pavoučí nožičky, mleté žížaly a podobné fujtajbly. „Náš guláš má blahodárné účinky, recept si můžete opsat," smála se divá žena.

„Guláš vaříme úplně klasicky, jen máme speciálně namíchané koření od opravdových kuchařských mistrů," chlubil se Martin Marek z VPS týmu Chlumec.

Vězeňská parta zase měla v chlebu zapečený pilník a guláš ostrý jak žiletky. Na kotlíku se dal ochutnat i guláš přímo v pecnu chleba.

Téměř dvacet pětičlenných družstev nakonec připravilo kolem dvou stovek litrů chutné omáčky. Masa muselo být všude stejně – čtyři kilogramy, když měl někdo navíc, hovězí putovalo do polní kuchyně, kde se zpracovalo samozřejmě také na guláš.