„Přijeďte mi pomoc, tady se topí žena!“ Takové oznámení přijal v pátek 3. listopadu krátce po sedmé hodině ranní operační důstojník hradecké městské policie. Volající muž uvedl, že vidí jak do rybníka vstupuje žena, jde stále hlouběji do vody a na jeho volání nereaguje. Voda jí již dosahuje do výše ramen.

Hlídka výjezdové skupiny byla na místě během tří minut. „Na opačném konci vodní plochy spatřila muže, který se snažil z písčitého okraje vytáhnout bezvládnou ženu na zpevněný břeh. Okamžitě mu přispěchali na pomoc. Společnými silami ji přenesli na břeh,“ popsala mluvčí Městské policie Hradec Králové Eva Kněžourová.

Strážníci spěchali na Slezské Předměstí, kde se měl nacházet muž bez známek vědomí.
Zakrvácený a v bezvědomí. Muže na Slezském oživovali hradečtí strážníci

Muž měl na telefonu záchrannou službu a řídil se jejich pokyny. Telefon si strážníci převzali a informovali operátora záchranné služby, že jsou již na místě.

Žena byla zjevně podchlazená a nereagovala na žádné podněty. Strážníci ji přikryli a zajistili jí tím tepelný komfort. „Uložili ji do zotavovací polohy a kontrolovali zdravotní stav do příjezdu záchranářů. Po prvotním ošetření byla položena na zdravotní nosítko, přenesena k sanitě a následně převezena do nemocnice,“ doplnila mluvčí.

Po požáru ve Svinarech.
Královéhradečtí kriminalisté obvinili žháře: podpálil dveře firmy i rodinný dům

„Městská policie chce poděkovat muži, který se bez zaváhání vrhl do studené vody a tím ženě zachránil život. Vážíme si jeho odvahy a statečnosti, kdy sám riskoval své zdraví. Je skvělé, že mezi námi jsou lidé, kteří nejsou lhostejní k ostatním,“ podotýká s vděčností za hradecké strážníky Eva Kněžourová.

Zdroj: MPHK