Záchranáři budou sídlit ve společné budově s hasiči. Strategická poloha budovy jim umožní rychleji vyjíždět na západ od krajského města, především k nehodám na dálnici D11. Krajští radní dnes rozhodli uvolnit na výstavbu střediska záchranné služby deset milionů korun.

„Záchranná služba při výjezdech tímto směrem přichází o drahocenný čas, když musí projíždět městem. Díky novému středisku bude rychleji na dálnici D11, ostatních komunikacích či v blízkých vesnicích,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Středisko záchranné služby vznikne v novém areálu krajských hasičů. V Kuklenách zatím stojí hasičské operační středisko. V blízké době by se zde ale mělo začít stavět a vyroste zde nová budova, kde budou výjezdové jednotky hasičů a také krajští záchranáři. „Plníme tím i jeden ze slibů ČSSD o zlepšení dostupnosti zdravotní péče v kraji. U záchranné služby je to obzvlášť důležité. V budově se počítá s jednou posádkou záchranné služby. Bude zde místo pro dvě sanitky – jednu výjezdovou a jednu náhradní.,“ řekl náměstek hejtmana Vladimír Dryml.

Záchranáři by rádi do nové budovy přesunuli i své operační středisko s veškerým zázemím a technologiemi. Náklady na jeho výstavbu se pohybují kolem 2,5 milionu korun. V příštím roce o tyto finance chtějí požádat kraj. Společné sídlo s hasiči záchranné službě ulehčí i vzájemnou komunikaci, k zásahům budou vyjíždět jednotky společně. Výstavbu střediska pro hasiče financuje stát, náklady činí zhruba 50 milionů korun.