Jak na Rock For People

Mezi centrem města a letištěm bude pro návštěvníky festivalu od středy do neděle jezdit zdarma kyvadlová autobusová doprava. Trasa povede od autobusového terminálu přes zastávky Hlavní nádraží, Muzeum a Akademika Bedrny.

Čtyřdenní festivalové permanentky jsou již vyprodané, k dispozici jsou jednotky vstupenek na jednotlivé dny. 

Festival po 12:00 zahájí kytarová čtveřice The Complication. Hvězdami středečního programu budou vítěz ceny časopisu Metal Hammer za nejlepší britský koncertní počin na Golden God Awards v roce 2011 kapela Skindred, pětice Idles, kterou označil deník Guardian jako "nejlepší britskou punkovou kapelu" nebo skotští Biffy Clyro, kteří se v roce 2017 představili v Praze jako předkapela Guns N'Roses.

Vedle velkých zahraničních jmen lákají ale i ta česká. Z domácích interpretů se mohou návštěvníci těšit na John Wolfhooker, The Atavists, Vanua 2, Lenku Dusilovou nebo koncertní set Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu.

Ještě v úterý v areálu probíhaly pilné přípravy, podívejte se:

 

 

Festival se na bývalém vojenském letišti koná od roku 2007, kam ho z kapacitních důvodů přestěhovali z Českého Brodu. V Hradci Králové ho v minulých letech navštěvovalo přes 20.000 příznivců převážně rockové hudby. Loni se v Hradci Králové v srpnu uskutečnil festival Rock for People Hope, který byl náhradou za Rock for People zrušený kvůli covidovým restrikcím.

Podle organizátorů festivalu je letošní 26. ročník zlomový, rozpočet akce poprvé překročil 100 milionů korun.