Pořadatelé letos za hlavní taháky považují jihoafrické seskupení Die Antwoord, americkou rockovou skupinu Paramore, rockově-metalové Evanescence, kapelu Three Days Grace anebo metalový Mastodon. Z domácích interpretů vystoupí mimo jiné Lake Malawi, Tom Artway nebo Znouzectnost.

Pro ty, kteří přijedou už dnes, pořadatelé připravili na odpoledne a večer na letišti první koncerty.

Speciální autobusy na letiště

Z centra je na letiště daleko, proto bude i letos fungovat pro návštěvníky festivalu autobusová kyvadlová doprava, s níž organizátorům prostřednictvím grantu pomohl hradecký magistrát.

„Viditelně označené autobusy budou moci návštěvníci festivalu využívat zdarma, a to na základě platné vstupenky či festivalového náramku," píše se na webu Rock for People. Autobusy budou jezdit z dopravního terminálu do Festivalparku a zpět.

Kyvadlová doprava je letos bezbariérová.

Úschovna pro cenné věci

Návštěvníci, kteří přijedou autem nebo na motorce, si mohou zakoupit parkování už v předprodeji na webu. Další možností pro ně je Park/karavan kemp, kde je možné nejen parkovat, ale i stanovat.

Batohy, kola nebo cenné věci si lidé mohou nechat za poplatek v úschovně u hlavního vchodu. V areálu letos bude i bankomat.

Zajímavosti
V rámci projektu Festivaly bez zábran budou stejně jako v minulých letech u dvou hlavních pódií vyvýšené plošiny pro vozíčkáře.
V areálu budou nájezdy z recyklovaného plastu do výčepů, stanů s podlážkou a hangárů. Chill-out zóna vyhrazená pouze pro vozíčkáře a jejich doprovod bude vybavená sedacími vaky a občerstvením, bezbariérovou sprchou a toaletami.
Bezbariérové toalety v areálu budou letos na eurozámek.
* * *
V doprovodném programu Rock for People naučí studenti i absolventi Lékařské fakulty Univerzity Karlovy návštěvníky zásady první pomoci, upozorní, jak odhalit počáteční stádia rakoviny a letos navíc přivezou zařízení s animovanými myškami, na kterém předvedou, co se děje v mozku po užití různých návykových látek.
* * *
Na festivalu se opět budou sbírat víčka z lahví - sběrné stánky budou u hlavního vchodu.