Po měsících ladění smluv spustilo na začátku tohoto týdne město internetovou stránku, kde se mohou nahlásit lidé bydlící v okolí obchodního centra Aupark a zažádat o parkovací karty. Ty mají kompenzovat ztracená parkovací stání spojená s výstavbou centra. V něm se nachází 800 stání a magistrát po dohodě s investorem vyčlenil pro lidi žijící v blízkém okolí 200 karet. „Cena za měsíční parkovací kartu je 490 korun za jedno vozidlo. Jen pro ilustraci, pronájem parkovacího místa na měsíc stojí podle oficiálního ceníku Auparku tisíc osm set korun,“ uvedl tiskový mluvčí magistrátu Petr Vinklář s tím, že projekt zatím počítá s tím, že jeden člověk může mít více karet. To se však změní v případě, že bude více žádostí, než karet. „V takovém případě bude přidělována pouze jedna karta na příslušnou žádost,“ dodal mluvčí.

Aplikace, která se nachází na stránce: parkovani.aupark.mmhk.cz, poběží měsíc. Jedním z kritérií poskytnutí parkovací karty je i pořadí registrace.

V tomto týdnu dostali lide z ulic v okolí Auparku do schránek leták města, kde je princip získání výhodného parkovacího místa popsaný a vysvětlený.

Již nyní se mohou registrovat a oznámit svůj zájem o jedno nebo více parkovacích míst. „Během jednoho měsíce zjistíme zájem o parkovací karty, pokud bude zájemců více, město přidělí karty podle jasných pravidel. Pokud bude zájem malý, cenu budeme muset zvýšit nebo dohodu na rezervaci parkovacích míst s majitelem Auparku zrušíme,“ dodal Vedlich, který je rád, že se konečně aplikace po měsících plánování spustila a osvětlil i dohodnutou cenu: „Cenu pro okolní obyvatele jsme nastavili tak, aby se městu vrátily náklady na údržbu a energie, které budeme majiteli za parkovací místa platit,“ řekl Jindřich Vedlich.

Internetový projekt kvituje i samotný Aupark: „Jsme velice rádi, že se snad blížíme ke zdárnému konci našeho společného projektu s hradeckou radnicí. Chtěli jsme od začátku řešit parkování nejen pro návštěvníky našeho nákupního centra, ale i pro obyvatele blízkého okolí. Věděli jsme totiž, že parkovací možnosti zde nebyly na optimální úrovni. Snaha pomoci pro nás byla samozřejmostí, protože HB Reavis se vždy snaží být dobrým sousedem,“ informoval marketingový manažer developera Jakub Verner. Do „soutěže“ o parkovací karty se mohou hlásit lidé žijící v okolí obchodního centra. Ty internetová aplikace rozdělila do třech barevných okruhů podle docházkové vzdálenosti a obsahuje 31 ulic.

V tomto týdnu dostali lide z ulic v okolí Auparku do schránek leták města, kde je princip získání výhodného parkovacího místa popsaný a vysvětlený. Je tu i mapka zón.Zdroj: MMHK

Kdo může žádat o karty (neúplný seznam):
Zelená zóna: Zamenhofova, Nerudova, Habrmannova, Horova, Nerudova, U Koruny

Červená zóna: Za Škodovkou, Prokopa Holého, Všehrdova, Pavla Hanuše, Kollárova, Haškova

Žlutá zóna: Polákova, Břetislavova, Nádražní

Seznam zón a ulic na: http://parkovani.aupark.mmhk.cz