„Letošní ročník přijedou do Hradce podpořit významné osobnosti. Návštěvníci se mohou těšit na filozofa Jana Sokola, herce Víťu Marčíka, Vojtěcha Kodeta nebo operního pěvce a držitele ceny Thálie za celoživotní mistrovství Richarda Nováka," sdělila za organizátory Petra Kolčavová.

Tématy letošního ročníku je člověk a jeho důstojnost, odkaz Bible současnosti a krása ticha. Započne v neděli v 10.15 hodin mší svatou s biskupem Janem Vokálem v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí.

Hned další den, v pondělí 23. května se můžete těšit na divadelní představení s názvem O holčičce, která se ještě nenarodila přímo před branami kostela Božského Srdce Páně na náměstí 28. října v Hradci. V úterý se otevřou brány kostela sv. Anny v Kuklenách, kde se bude od 17 hodin konat mše a poté táborák u sester salesiánek.

Ve středu zase můžete zavít do katedrály sv. Ducha na přednášku Vojtěcha Kodeta s názvem Vnitřní zranění a uzdravování.

Na čtvrtek je v plánu například koncert kapely Chvály.hk, v pátek pak přednáška Jana Sokola na téma Důstojnost člověka. Tu i několik dalších můžete navštívit ve Sboru kněze Ambrože od 18 hodin.

V sobotu program zakončí modlitba Krása ticha v srdci města v kapli sv. Klimenta pod Bílou věží. Kompletní program najdete na www.tok-hk.cz.