Lidé mohli vlastní nádobu na odpad z kuchyně získat poslední lednový den odpoledne u Hvězdy v Třebši. Pokud jste tento termín propásli, nevěště hlavu, možnost odnést si nádobu domů budete mít ještě pětkrát, a to v různých částech města.

Nádoby na gastroodpad se budou rozdávat 8. února u Metuje v Labské Kotlině 2, 22. února u Alessandria na Slezském Předměstí, 1. března na Benešově třídě na Moravském Předměstí, 8. března na Masarykově náměstí v centru města a 14. března u pošty v Malšovicích, vždy v době od 14.30 do 16.30 hodin.

„Pro nádobu je možné si přijít na libovolné z uvedených míst. Do nádob poté budou lidé doma odkládat živočišný i rostlinný odpad z kuchyní, například zbytky z ovoce či zeleniny a dalších jídel, malé kosti, mléčné výrobky, potraviny s prošlou trvanlivostí a podobně. Důležité však je, aby veškerý odpad z kuchyní byl bez obalu,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast rozvoje města Lukáš Řádek.

close Kvůli zdarma nádobám na odpad z kuchyně se v Hradci Králové u Hvězdy tvořila fronta. info Zdroj: FB města Hradec Králové zoom_in Kvůli nádobám na kuchyňský odpad se u Hvězdy tvořila dlouhá fronta.

Po naplnění nádoby lidé její obsah vysypou do některé ze speciálních hnědých nádob na gastroodpad. Hradecké služby jich koncem minulého roku rozmístily po městě více než dvě stovky. Obvykle je najdete poblíž nádob na třídění skla.

Gastroodpad bude svážen v období od října do dubna jednou týdně a od května do září dvakrát týdně.