Víte, kde v Hradci můžete pít na veřejnosti alkohol, a kde je to zakázané? Nebo kde se můžete se psem procházet volně, a kde ho mít na vodítku, popřípadě s košíkem? Pokud nevíte, rozklikněte si na webových stránkách města speciální mapy, kde jsou lokality přesně vyznačeny.

„Reagujeme tím na přání občanů, jejichž dotazy směřují k vyhláškám města zakazujícím požívání alkoholických nápojů, či například k pravidlům pohybu psů v určitých lokalitách. Mapy budeme průběžně vylepšovat a doplňovat dalšími informacemi," uvedla Magdaléna Vlčková, mluvčí hradeckého magistrátu. Přihnout z lahve na ulici si tak podle mapy nemůžete samozřejmě v centru města, ale třeba ani v městských lesích u Hradečnice a lesního hřbitova. Popíjet by se nemělo ani třeba v Jiráskových i Šimkových sadech nebo u sportovního hřiště Bavlna, před vlakovým nádražím či na Benešově třídě.

Stejně tak můžete zjistit i to, že psa musíte mít na vodítku takřka ve všech ulicích města, s náhubkem pak v centru.

„Tyto mapy byly vytvořeny v novém Geografickém informačním a publikačním systému, který jsme loni včlenili do geografického informačního systému města, a postupně do něj budeme převádět stávající mapové projekty," informoval za magistrát města Pavel Struha, autor grafických podkladů.