Ani pásky a cedule upozorňující na stavební práce neodradí některé cyklisty, aby si vyzkoušeli jízdu po koridoru právě stavěné cyklostezky v okolí Vysoké nad Labem. Část stezky, která má v budoucnu spojit Hradec Králové s Pardubicemi, začala růst na konci června a dokončení prací je naplánováno na závěr letošního roku.

Přestože se právě pokládá nový asfalt, cyklisty odhodlané šlapat do pedálů nic nezastaví. A nejsou to jen cyklisté. „Dokonce se tu stalo, že zákaz vjezdu na stavbu porušil i rybář, který po nedokončené stezce jel autem,“ nechal se slyšet starosta Vysoké nad Labem Jiří Horák, který stále lidi upozorňuje, že by po cyklostezce neměli jezdit.

„Některé však neodradí ani to, že jim hrozí úraz či srážka s pracovními stroji,“ dodal starosta s tím, že na druhou stranu chápe, že cyklostezka již nyní k projížďce láká. Takřka po celé délce je totiž již položen podkladní asfalt a v těchto dnech začaly práce na finálním povrchu.

Stezka mechu a perníku
Nová cyklostezka ve směru od Hradce Králové začne v Třebši, kde navazuje na stávající cyklostezku. Trasa povede zhruba pět kilometrů po levém břehu Labe až k jezu a k mostu u Vysoké nad Labem. Slepé rameno v Třebši bude překlenuto lehkou kovovou lávkou. Samostatné napojení Vysoké nad Labem je vedeno přes pole od mostu až do nového sportovního areálu.Povrch stezky bude asfaltový, šířka tři metry plus půl metru zpevněné krajnice na každé straně pro případné vyhýbání cyklistů. Stezka bude v budoucnu dále pokračovat přes most do Opatovic nad Labem, za elektrárnou přejde Labe do Dřítče a pak dále přes Němčice kolem Kunětické Hory do Pardubic. Na financování projektu v hodnotě okolo 31,5 milionu korun se podílí 27 milionová dotace z evropských fondů.