Zatím po silnici projedou jen autobusy, před mostem v Bělči je totiž zákaz vjezdu. I cesta do obce je obtížná pro její obyvatele.  Místní si tak vyjezdili cestu vedle silnice po louce.

„Silnice z Bělče do Krňovic bude zprůjezdněn s největší pravděpodobností 14. září, v případě nepřízně počasí je rezerva do konce následujícího týdne," vysvětlila Martina Götzová, tisková mluvčí Královéhradeckého kraje.

Po skončení prací ale bude silnice v perfektním stavu. „Rekonstrukce vozovky spočívá v opravě a zesílení podkladní a krytové vrstvy, včetně úprav míst s nevyhovující konstrukcí. Součástí rekonstrukce je i obnova odvodnění silnice," tvrdí krajská Správa a údržba silnic.

Rekonstrukce silnice mezi Bělčí a Krňovicemi je přitom jen první etapou rozsáhlých oprav v těchto místech. S další etapou směrem do Svinar zatím kraj počítá až na rok 2017. „Zaplať pánbůh za opravy, ta silnice je místy v hrozném stavu. Někde by se měla rozšířit, snad to spojíme i s opravami mostu. Na nás však dojde řada až později, s občany to budeme řešit na veřejné schůzi v září," potvrdila už dříve předsedkyně svinarské komise místní samosprávy Alena Hamplová.