Nejbohatší klub hokejové Evropy chtěl trénovat v Hradci Králové. Jenže neuspěl.

Petrohrad, který vede český trenér Miloš Říha, si musel najít jiné místo. V Hradci totiž neměl jisté, že bude moci využít ledovou plochu. A tak své plynařské peníze utrácí 
v Havlíčkově Brodě.

To je další díl seriálu nazvaného Válka mezi městem a firmou ABD Invest, pronajímatelem zimního stadionu. Jenže není to ten jediný, který přišel v pondělí na přetřes.

První den přípravy hradeckých hokejistů po letní dovolené hned přinesl další obtíže.

Zaprvé. Zaměstnanci firmy ABD odmítli ráno pustit do malé haly na trénink mladší dorostence. „Přijde mi, že se dvě strany přou a třetí to odnáší," prohlásil Pavel Táborský, trenér mladšího dorostu.

Měl na mysli celý hokejový klub, který je v boji mezi městem a ABD rukojmím.

Problematickou situaci mládežnického týmu musel vyřešit generální manažer Aleš Kmoníček. „Vyvolal jsem jednání se smlouvou a soudním rozhodnutím v ruce," popisoval.

Kontrakt říká, které prostory může klub užívat, soudní rozhodnutí z minulého týdne nakazuje ABD, aby hokejisty pustila na stadion, ač se snažila kontrakt s klubem vypovědět.

„Teď už můžeme všude, ale pracovníci ABD si zapisují, kde a jak dlouho jsme byli," řekl generální manažer.

Dorost však musel první trénink zvládnout provizorně. „Ještě, že jsme měli v kanceláři dva balony, nemohli jsme totiž nikam jinam než tam a do kabiny," vyprávěl Pavel Táborský.

Další tréninky už týmy (včetně dospělých, kteří začali odpoledne) mohly absolvovat v malé hale. Jenže v ní nebyl led, jenž tam podle smlouvy být měl.

A dorostenci už chtěli začít přípravu v bruslích. „Soutěž začínáme jako první. Pokud nebude led příští týden, bude to pro nás problém," přiznal kouč Táborský.

Muži měli jít na led poprvé ve čtvrtek, zatím však nástup odložili na příští pondělí. Bude to však reálné?

„ABD mi neřeklo žádný další postup, jak to bude s ledem," připustil Aleš Kmoníček možné příští problémy. „Věc jsem předal právnímu zástupci, uvidíme, jak stanoví další postup," dodal.

Už dříve každopádně jednal o možnosti spolupráce s Pardubicemi, kde by mohla mužstva trénovat. To je však pouze provizorium. „Musíme doufat, že to dobře dopadne. Nic jiného nám nezbývá," tvrdí Pavel Táborský.

Mluví však docela rezignovaně.