Těšit se můžete také na ukázkové hodiny 1. a 2. stupně, prodejní výstavu výrobků žáků či na turnaj ve stolním tenise.   (jap)

V hudebním baru vystavuje malíř

Hradec Králové - Obrazy Petra Samka můžete vidět od sobotního dne na Náplavce v Hradci Králové. Vernisáž se uskuteční od 18 hodin. Zahrají  DJ Koudy a DJ Pampalini.

Autor prezentuje svou tvorbu ve ve smyslu nevšedního expresivního malířského stylu, který není komparativní se současnou českou výtvarnou scénou.   (jap)

Kašpárek, čaroděj a princ pobaví malé i velké

Hradec Králové - Máte rádi pohádky? Tak to určitě zamiřte na pohádkový příběh hradeckého Dobrého divadla do Rodinného centra Budulínek .  Pohádku O zakleté labuti tam uvidíte už v neděli 7. prosince od 10 hodin dopoledne.

Tak jak se hrála loutková představení už za časů našich dědečků, tak bude odehrána i tato pohádka. Kašpárek v příběhu provází prince na cestě, na kterou se vydali, aby zachránili krásnou princeznu z rukou zlého čaroděje. Soubor se zabývá převážně tradičním pojetím loutkového divadla kukátkového typu s využitím klasických marionet na nitích.

Budulínek v Hradci Králové je stálé místo, kde se pohádky budou hrát dál. Jedno představení také zažije v neděli od patnácti hodin také Náchod.   (re)