Po prvním dni, kdy se 16 studentů z osmi středních škol utkalo v praktické části, je ve čtvrtek čekal písemný test. Ten prověřil také teoretické znalosti. Vítězem mezi jednotlivci se nakonec stal Jiří Kovář z domácí SOŠ a SOU Hradební. V družstvech, složených ze dvou učňů každé zúčastněné školy, byli nejlepší opět Jiří Kovář a kolega Petr Kubišta z pořadatelské školy.

Zámečníkům se měnil kov pod rukama

Změřit své síly v zámečnických dovednostech přijelo ve středu do krajské metropole šestnáct studentů z osmi odborných středních škol regionu.

Soutěž odborných dovedností tohoto oboru se pořádá již potřetí a letošní žezlo organizátora převzala SOŠ a SOU Hradební. „Každá z osmi škol měla v soutěži dva zástupce.

Ti zápolili každý sám za sebe, ale také společně jako družstvo za svou školu,“ upřesnil vedoucí praxe na pořadatelské škole Vladimír Šrámek. Nejprve se učni utkali v praktické části. Ve čtvrtek je ještě čeká písemný test teoretických znalostí. První tři úspěšní v jednotlivcích a družstvech získají věcné odměny a diplom.

Výsledky soutěže zámečníků:

Jiří Kovář – SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové
Petr Kubišta – SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové
Luboš Sejkora – SOŠ a SOU technických oborů Česká Třebová

Družstva:

SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové – Jiří Kovář a Petr Kubišta
SOŠ a SOU technických oborů Česká Třebová – Luboš Sejkora a Lukáš Miller
SOU Svitavy – Tomáš Skřebský a Lukáš Rakaš

Další školy, které se zúčastnily soutěže, jsou SŠ Technická Žďár nad Sázavou, ISŠ Technická Vysoké Mýto, SŠPS Technická a VOŠ Chrudim, SOŠ a SOU Nymburk, Průmyslová střední škola Letohrad.