Vzhůru na Aldabru

Za mikrofony se postaví chlapci z Boni pueri v pražském Rudolfinu  ještě do konce roku. Vybrali si je totiž tvůrci filmu Aldabra režiséra Steve L. Lichtaga. „Ještě přesně nevíme, jaký dostaneme prostor, to se dozvíme v nejbližších dnech. Už teď ale mohu prozradit, že naši kluci  rozhodně budou dominovat," těší se ředitel sboru Pavel Horák.

Američané si přitom sbor nevybrali poprvé, spolupracovali s ním třeba na hudbě k filmu Století Miroslava Zikmunda nebo unikátním 3D projektu Hlasy světla. „Točit hudbu k dokumentárnímu filmu nás velmi lákalo. Aldabra je jedno z posledních nedotčených míst na této planetě. Stejně jako film je i muzika, která ho doprovází, fascinující," vysvětluje ředitel Boni pueri.

Nové CD? Na podzim

Fanoušky klasické hudby jistě potěší i další zpráva z vedení sboru. Koncem léta totiž natočili nové CD, které posluchače vrátí v čase do dob tvorby nechanického rodáka Jana Křtitele Vaňhala. Sbor v něm doprovází naši sousedé –  Komorní filharmonie Pardubice.

„Lepší začátek sezóny jsme si nemohli přát. CD jsme natočili na konci prázdnin, vyjde na podzim a máme z něj opravdu radost. Marek Štryncl je v barokní hudbě jako doma a dokáže s dílem nakládat velmi citlivě. Právě on se velkou měrou zasloužil o znovuobjevení díla tohoto Mozartova a Haydnova současníka. Album vyjde v listopadu a posluchači se mají opravdu na co těšit," prozrazuje Horák.

A jak se říká – do třetice toho nejlepšího se Boni pueri blýsknou ještě jednou v našem hlavním městě. Vystoupí totiž na 3. ročníku festivalu Film Music Prague v pražském Rudolfinu.

„Osobně se ho zúčastní i hudební skladatel Elliot Goldenthal, jehož oskarovou hudbu mohli diváci slyšet i ve filmu  Interview s upírem.  Právě tato skladba zazní v podání Boni pueri na zahajovacím galakoncertě nazvaném Pocta Goldsmithovi & Goldenthalovi, kdy skladatel poprvé ve své kariéře zavítá do Prahy, aby své skladby uvedl," přibližuje za sbor Hana Musílková.

Michaela Zumrová