Podle vedoucí odboru školství hradeckého magistrátu Aleny Synkové jde o zhruba 690 kluků a dívek, kteří půjdou ukázat připravenost na školu v „normálním“ termínu, podle data narození a místa trvalého bydliště, a 140 dětí s vloni odloženou školní docházkou. „Předpokládáme, že letos bude žádostí o odklad školní docházky podobné množství,“ řekla nám před časem Alena Synková.

Zápisy se v pátek a v sobotu konají v sedmnácti základních školách zřizovaných městem, ale nejen tam.

Dnes se zápis koná například také v Základní škole Sion Jana Amose Komenského. Zápis tady tradičně pojímají formou plnění speciálních námořnických úkolů. „Na všechny se těší nejen kapitánská posádka, ale i malí zkušení námořníci,“ uvedl asistent ředitele Pavel Mifek.

Nejbližší termíny zápisů v okrese
K zápisu do první třídy musí mít rodiče rodný list a zdravotní průkaz dítěte a svůj občanský průkaz . K zápisu musí i děti žádající o odklad.
Termíny zápisů: ZŠ zřizované městem Hradec Králové mají jednotný termín – 16. ledna od 13 do 16 hodin a 17. ledna od 9 do 12 hodin.
ZŠ Sion Hradec Králové 17. ledna od 9 do 12 hodin
ZŠ a MŠ Měník 19. ledna od 13 do 17 hodin
ZŠ a MŠ Hořiněves 20. ledna od 16 do 17.30 hodin
ZŠ Stěžery 20. ledna od 16 do 18 hodin
ZŠ a MŠ Libčany 22. ledna od 13 do 16 hodin.
Dne 23. ledna mají zápisy v Boharyni, Probluzi, Nechanicích, Smiřicích,Třebechovicích a v První soukromé ZŠ a ZŠ Jana Pavla II.