Na světě je totiž dohoda mezi zbytkem středopravé koalice - ODS, Hradecký demokratický klub, Volba pro město a Doma v Hradci společně s ČSSD.

Zatím však chybí podpisy, sociální demokrati si vše musí ještě promyslet a projednat s ostatními zastupiteli. "Nebudu se ještě k ničemu vyjadřovat, musíme věc prodiskutovat," reagovala Hana Orgoníková (ČSSD).

Rozhodnout by se měli právě v pondělí ve večerních hodinách. V dohodě už figurují konkrétní jména. Podle zatím nepodepsaného dokumentu by primátorem mohl být Zdeněk Fink (HDK).

Mezi jmény náměstků lze například nalézt Leoše Kučeru (Doma v Hradci), Vladimíru Šilhánkovou (VPM), či Hanu Orgoníkovou (ČSSD), která by ve své funkci byla neuvolněná a podílela by se na přílivu dotací do města. Dalším náměstkem je Vlastimil Ondráček (ČSSD) a jednoho bude mít i ODS.

"V současné době je zastupitelstvem schválen počet čtyř náměstků. Podle dohody by jich bylo pět, ale právě s tím, že jeden by byl neuvolněný," uvedl Jan Michálek (ODS) s tím, že v současné době ještě není nic jisté a moudřejší by všichni měli být až ve večerních hodinách.

V úterý v jednu odpoledne se zastupitelé sejdou již počtvrté, aby se pokusili zvolit nové vedení v čele s primátorem.