Politici podle svých slov stále pokračují v jednáních.

„Jsou hodně problematická, obzvlášť když někdo jedná způsobem, že jen on může rozhodovat. Nicméně dále se budeme snažit,“ uvedla Hana Orgoníková, jednička na kandidátce hradecké ČSSD, která chce na pátém pokračování přerušeného ustavujícího zastupitelstva kandidovat na primátora.

„Pokud zastupitelský klub rozhodne, učiním tak i bez podepsané koaliční dohody,“ potvrdila poslankyně. Kdyby získala dostatečnou podporu, vykonávala by obě funkce současně. „Jeden z platů bych dala na charitu. Myslím, že pokud má primátor dobře fungující tým, nemusí na úřadě být stále fyzicky přítomen a určitě jsou přínosné vazby na vyšší úrovni, třeba právě v Poslanecké sněmovně,“ řekla.

Jak to nakonec v úterý 28. prosince dopadne, je však otázka. Hradecká TOP 09, která zatím stojí při ČSSD, zřejmě není ve svých postojích úplně jednotná, což nepřímo potvrdil i její lídr Richard Nádvorník. „Nemusíme mít všichni stejný názor, ale věřím, že se prosadí ten většinový,“ řekl.

„S hradeckou ČSSD nemáme na příští dny domluvené žádné jednání, jsme ve spojení s některými lidmi z TOP 09,“ uvedl Jan Michálek, vedoucí zastupitelského klubu ODS.

Tiskové prohlášení TOP 09

TOP 09 reflektuje novou nabídku k jednání, kterou strana v minulých dnech dostala od pravice. Členská základna regionální organizace Hradec Králové tak demokraticky rozhodla včera večer na své schůzi.

„Vnímáme pravicovost města i vyjádření voličů, které nám sdělili svým hlasováním ve volbách. Chceme spolupracovat na změnách ve vedení Hradce Králové. Naši členové rozhodli i to, v jakých mantinelech se bude nový vyjednávací tým pohybovat.

Dáváme tak znovu šanci pravicovému projektu, který můžeme pomáhat spoluvytvářet, a budeme prosazovat smysluplnou, stabilní a fungující sestavu ve vedení města,“ uvedl předseda hradecké organizace TOP 09 Milan Sommer.

22. prosince