„Moje životní situace je nyní špatná, k tomu se přidala tato situace, která není zrovna správná. Nechci se k tomu moc vyjadřovat," nepopřel podezření Michal Haviar v rozhovoru pro Českou televizi. „Na adrese jsme zjistili černý odběr a věc předali k šetření policii," vyjádřila se Šárka Beránková, mluvčí ČEZ Hradec Králové.

Mluvčí hradecké policie Lenka Burýšková potvrdila, že policie zahájila úkony pro podezření z neoprávněného odběru elektrické energie. „Prověřujeme dvaačtyřicetiletého majitele nemovitosti, spolupracujeme s radnicí a energetiky, nyní čekáme na vyčíslení škody," řekla.

Pokud se podezření potvrdí, majiteli domu může hrozit až dvouletý pobyt za mřížemi.

Radní už rezignoval. „Zasedání zastupitelstva je příští týden v úterý, takže na jeho místo nastoupí ten, který se ve volbách umístil za ním. Co se týká funkce radního, toho potom zvolí zastupitelé," předestřel další vývoj starosta Jiří Němec.

První muž Třebechovic je zaskočen. „Byl to spolehlivý, slušný člověk. Považuji to za nějaký okamžitý úlet. Víc k tomu nemám co dodat," řekl.

Michal Haviar byl do zastupitelstva zvolen za ODS. Ve volbách pro něj v roce 2010 hlasovalo 398 lidí.

ODS má v třebechovickém zastupitelstvu tři mandáty. Podle výsledků voleb v roce 2010 by měl Haviara nahradit Stanislav Jech se 347 hlasy.

„Kandidát s tím musí souhlasit, je to ještě velmi čerstvé, o všem se teprve jedná," nechtěl být příliš konkrétní starosta.