Vyplývá to z rozpočtu města na rok 2010, který v úterý schválili hradečtí zastupitelé 23 hlasy z 33. Někteří zastupitelé, a to i z řad koalice vládnoucí radnici, však strategický dokument kritizovali.

„Je zvláštní, že magistrát vydá o 230 tisíc víc za vizitky a papír než letos. Myslím také, že se město obejde i bez barevného zpravodaje, za který vyhodí přes dva a čtvrt milionu,“ uvedl například zastupitel za HDK Zdeněk Fink.

Vícenáklady za papír a vizitky s sebou podle náměstka primátora Borise Hermana (ODS) přineslo nové logo města. „Bylo to projednávané na radě i zastupitelstvu. Pokud ten člověk tam sedí a vnímá co schvaluje, tak by se asi takhle neptal,“ řekl.

Rostislav Jireš (ČSSD) se pozastavil nad Kinožurnálem, který přináší aktuality z města v kinech a na jedné z televizí. „Těch 1,6 milionu bychom měli dát na volnočasové aktivity mládeže. Bylo by to užitečnější.“

Ani jeden z pozměňovacích návrhů však neprošel.

Otázka pro: náměstka hradeckého primátora Borise Hermana

Jaká je zadluženost města a jak se dluh zvýší v roce 2010?

Zadluženost města se letos na konci roku dostala na 599 milionů korun. Za rok by to mělo být 667 milionů korun, což je 7018 korun na jednoho obyvatele. Do částky se promítne dočerpání úvěru na letní koupaliště v Malšovicích.

V dalších čtyřech letech budeme čerpat především úvěry na akce zahrnuté v investičním plánu rozvoje města v celkové částce 166 milionů korun. Už v roce 2017 bychom je chtěli mít splacené. Avšak v případě, že budeme mít volné zdroje, nebudeme dál zadlužovat město a úvěry brát nebudeme.