Firma městu za objekt nabídla 18 milionů korun, chtěla v něm vybudovat administrativní prostory a ty pronajmout Technologickému centru Hradec Králové.

Firma ve své prezentaci uvedla, že celkové náklady na rekonstrukci objektu by měly činit zhruba 146 milionů korun, přislíbila, že do začátku dubna 2012 by získala stavební povolení, přestavba by měla být dokončena do prvního čtvrtletí roku 2014.

Radnice měla navíc firmě garantovat, že v případě neobsazení všech prostor nájemci, nájemné společnosti uhradí. Opoziční zastupitelé záměr kritizovali a tvrdili, že by bylo výhodnější, aby město opravilo kasárny pro potřeby Technologického centra samo.

„Musíme nejprve zjistit, jestli je to vůbec možné, jestli město na dotace dosáhne,“ uvedl primátor města Zdeněk Fink. „Je možné, že objekt znovu nabídneme k prodeji,“ dodal.

Hradecká radnice hledala investora pro Vrbenského kasárna již vloni. Tehdy nebylo město spokojeno s cenou, kterou dva přihlášení zájemci nabídli, a řízení zrušila.

Před několika lety radnice podobným způsobem získala investora na přestavbu Nálepkových kasáren v centru města. V soutěži tehdy vyhrála hradecká stavební firma Stako, která v areálu vybudovala byty, hotel a novou provozní budovu Divadla Drak. Hradecká radnice od armády v minulosti získala zejména areál letiště ve Věkoších. Už před rokem 1989 město získalo Gayerova kasárna, která jsou vedle Vrbenského kasáren. (hod, čtk)