„Poplašná zpráva plná lží a nepřesností." Tak ohodnotil leták, který v minulých dnech přistál do schránek obyvatel Hradce Králové náměstek primátora Jindřich Vedlich. V letáku se mimo jiné píše, že: „město HK se v novém územním plánu chystá zprovoznit ulice Habrmanova -  Poděbradova jako hlavní zásobovací trasu pro nový obchodní dům u nádraží."

„Považuji za neuvěřitelně vrcholný stupeň sprostoty, když někdo dá do schránek občanům leták, který je plný lží a nepravd. Navíc je nepodepsaný," řekl Deníku Jindřich Vedlich s tím, že se v žádném případě informace v letáku nezakládá 
na pravdě.

Podle náměstka primátora bylo již dříve dojednáno, že  zásobovací auta budou do Auparku jezdit po Gočárově třídě. „Je to součástí územního rozhodnutí k této stavbě," uvedl náměstek Jindřich Vedlich, jež jako další důkaz uvedl, že územní řízení k stavbě Auparku je ještě z doby, kdy SŽDC neuvažovalo o zdvojkolejnění tratě z Hradce Králové do Pardubic.

Hradecké zastupitele nadzvedl ze židle leták, který město obviňuje z toho, že umožní vjezd kamionů do klidné hradecké čtvrti v samém sousedství Auparku. „Kategoricky odmítám tento způsob nátlaku na občany," řekl náměstek primátora Jindřich Vedlich. Proti letáku se ohradil i zástupce investora Auparku - Robert Ulman ze společnosti HB Reavis: „Jménem společnosti Aupark bych chtěl zcela a naprosto popřít tvrzení, které se objevilo 
v posledních dnech a to, že pro potřeby budoucího zásobování by měly být využívány ulice Honkova a Poděbradova a zároveň odmítáme tvrzení, že případné zásahy v budoucnosti do těchto ulic by měly mít jakoukoliv souvislost s provozem či výstavbou Auparku."

Náměstka primátora 
v souvislosti s letákem nadzvedl i fakt, že se pod něj nikdo nepodepsal. „Upozorňuji na to, že existuje paragraf o šíření poplašné zprávy," nechal se slyšet náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Co stojí v letáku
Víte že,
● město HK se v novém územním plánu chystá zprovoznit ulice Habrmanova – Poděbradova jako hlavní zásobovací trasu pro nový obchodní dům u nádraží.
● se ulice Habrmanova – Poděbradova stanou hlavní spojnicí z Kuklen při přestavbě mostu u nádraží.
● se zde několikanásobně zvýší doprava, prach hluk.
● v těchto ulicích jsou 2 ZŠ a I MŠ.
● ulice Poděbradova má končit obrovským tunelem do Kuklenské ulice.