Na silnicích vládne čím dál tím větší nekázeň. Jen na Hradecku došlo za srpen k 273 nehodám, což je o dvě více než loni. A hlavně: 15 z nich bylo pod vlivem alkoholu – a to je víc než dvojnásobný nárůst. Proto policie spustila další preventivní akci.

Nejvíce pokut je za velkou rychlost

Na stanoviště policejní hlídky před Obecním úřadem v Předměřicích n. L. jsme dorazili v okamžiku, kdy policisté pokutovali dalšího řidiče. S citroënem jel v obci rychlostí 72 kilometry. „Za tři hodiny jsme kontrolovali pětadvacet vozidel. Nejčastějším přestupkem byla právě nepovolená rychlost. Osmi řidičům jsme udělili blokovou pokutu,“ řekl nám velitel hlídky Martin Barbarič. Dodal, že spousta řidičů je nepoučitelných a na silnicích je leckdy doslova džungle, když každý si myslí, že jemu se nic stát nemůže.

Policejní hlídka v Kladské ulici celkem kontrolovala dvaadvacet automobilů.

Zaměřila se zejména na technický stav vozidel, svícení a používání bezpečnostních pásů. Pěti řidičům „nadělila“ za drobné prohřešky pokuty. Na Hradecku měla akce kvůli cyklistickému kritériu v krajském městě dřívější zakončení.

„Celkem bylo kontrolováno 119 vozidel a uděleno 21 pokut za 15 700 korun. Mezi prohřešky dominovalo překročení rychlosti. Za tento přestupek dostalo pokutu deset řidičů,“ vysvětlil Michal Vaněk z dopravního inspektorátu okresního ředitelství Policie ČR.