Pohled na sněhem zapadlé Pardubice se poslední roky příliš nevidí. Současná zimní krajina s dostatečnou sněhovou peřinou přitom přímo vyzývá k tradiční zábavě – lyžování. Milovníci běžek přitom nemusí mířit vysoko do hor. Jednu z možností jim nově přímo nabízí zdejší dostihové závodiště, kde je pro lyžaře připravena běžkařská stopa.

Díky nečekané nadílce sněhu tento týden ožilo dostihové závodiště pro něj netradičním sportem - lyžováním na běžkách. Nejprve si je vyzkoušeli sportovci při individuálním venkovním tréninku a také někteří návštěvníci.

Otevřeno každý den

Do zahájení dostihové sezony je pěkně daleko. Pardubický areál s vyhlášeným Taxisovým příkopem však i nyní zve veřejnost k návštěvě a podle vedení závodiště pod sněhovou přikrývkou skutečně stojí za zhlédnutí. „A nejen za zhlédnutí, dá se zde i aktivně využít volný čas,“ říká mluvčí za Dostihový areál Pardubice Hana Kamenická. „Dostihový spolek má zájem na tom, aby závodiště bylo využito prakticky celý rok, a proto chceme tuto aktivitu nabídnout všem obyvatelům Pardubic i jejich návštěvníkům. Stopa je vyjetá, jeden okruh dokola závodiště měří 2,4 kilometru. Přijít si zaběhat na lyžích může každý v pracovních dnech i o víkendu, a to mezi 8. a 16. hodinou. Takže neváhejte a přijďte si zaběžkovat, počasí je zatím příznivé a vstup je zdarma.“

Podle Hany Kamenické sice nebude pro návštěvníky otevřeno žádné občerstvení, ale pokud by se u nich nápad s běžkováním ujal, není vyloučeno, že se Dostihový spolek bude i touto možností zabývat.

Kromě nové nabídky zaběžkovat si v netradičním prostředí, kam se běžní návštěvníci během dostihové sezony nedostanou, se vyznavači běhu na lyžích vydávají i do okolí města. Vyhledávaná je například oblast mezi Pardubicemi a Kunětickou horou – kolem starého Labe i současného toku je dostatek vhodných tras, které si běžkaři sami pro sebe prošlapali.