Princip je jednoduchý – sejít se ve stejný den a čas na náměstích, u kostelů či na jiných místech ve městech i vesničkách a zanotovat si společně nejznámější české koledy. Zpívat budeme 10. prosince úderem 18. hodiny. Přidejte se k nám letos také vy! Pokud máte ve své obci dobrou partu, jste členy nějakého zájmového spolku nebo třeba klubu seniorů, ozvěte se nám do redakce Hradeckého deníku. Sídlíme v ulici Letců 1651 v Hradci Králové či na e-mail jan.pruska@denik.cz.

Pomůžeme vám s přípravou akce, zajistíme její propagaci a čtenáře budeme informovat, jak početný u vás byl pěvecký sbor. Také se najdete na fotografiích v regionálním Deníku nebo na videu uveřejněném na našem webu.

Dobrá zpráva - Koledy jsou vybrány
Už je to jasné! Skončilo hlasování o pořadí a názvech koled, které zazní 10. 12. od 18 hodin při naší společné akci Česko zpívá koledy. Po sečtení hlasů z webu a zaslaných kuponů jste vybrali tyto koledy: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce valaši a písničku na závěr Vánoce, Vánoce přicházejí. Zpěvník s texty všech koled najdete 10. 12. ve svém regionálním Deníku. Další informace již nyní v Deníku i na www.denik.cz.