A je to tu!  Akce našeho Deníku nazvaná Česko zpívá koledy, kterou si oblíbily tisíce lidí po celé zemi i v zahraničí, propukne již ve středu od 18 hodin na Pivovarském náměstí v Hradci Králové.

Hradec Králové
Kdy? Středa od 18 hodin
Kde? Na Pivovarském náměstí
Na koho se můžete těšit? Zpěvák Jakub Smolík, Český chlapecký sbor
Kdo bude akci moderovat?
Jakub Schmidt a Romana Pacáková
Občerstvení: Hotel Černigov
VSTUP NA AKCI JE ZDARMA!

Vystoupí zde Jakub Smolík a Český chlapecký sbor. Večerem bude provázet moderátorská dvojice Jakub Schmidt a Romana Pacáková z Českého rozhlasu Hradec Králové. V éteru uslyšíte také přímý přenos z hradeckého koncertu. Vstup na akci je zdarma a svařené víno  budou rozdávat zaměstnanci hotelu Černigov.

Princip je jednoduchý: sejít se ve stejný den a čas na náměstích, u kostelů či na jiných místech ve městech i vesničkách a zanotovat si společně nejznámější české koledy: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel a Pásli ovce valaši. Poslední dvě koledy vybrali čtenáři hlasováním, na závěr jako přídavek budou opět znít Vánoce, Vánoce přicházejí.

Zpívat se bude ale také v Novém Bydžově na Masarykově náměstí u vánočního stromu před radnicí, v Ohnišťanech u obecního úřadu či před Domovem V Podzámčí v Chlumci nad Cidlinou.