Také ODS by ráda zavedla  změny v MHD. „Chceme umožnit jezdit hromadnou dopravou zdarma dětem do 15 let věku a seniorům nad 70 let tak, jak je to už v jiných městech u nás i ve světě," uvedl Martin Soukup, lídr ODS.

Zatraktivnit MHD a snížit tak v centru města automobilovou dopravu chce také TOP09.  „Neplánujeme, že zvýhodníme nějakou skupinu obyvatel. Spíše uvažujeme o mechanismech, které zatraktivní MHD jako celek. K tomu by jistě přispělo zavedení bezplatné okružní linky, které navrhuje HDK a nám se tento nápad líbí," potvrdil Jindřich Vedlich, lídr TOP09.

Populismus stran

Ne všechny strany ale chtějí cestujícím ulevit. „Zrušení jízdného v Hradci Králové je čirý populismus. MHD  si není schopna sama na sebe vydělat. Bereme MHD jako nezbytnou službu občanům a ceny chceme udržet na stávajících úrovních. Příští čtyři roky nezdražovat," myslí si Jan Hýsek, lídr Doma v Hradci.

Podobně mluví také  Alexandr Hrabálek, lídr strany Volba pro město: „Současný systém poplatků v MHD je podle nás vyhovující, malé úpravy bychom akceptovali snad jedině vzhledem k seniorům, ale je nutné si uvědomit, že každý další úbytek financí  by musel být nahrazen z rozpočtu města a mohl by narušit další záměry – třeba i výstavbu fotbalového stadionu z městských prostředků.