„Pokud nenastane nic nečekaného, budou haly po měsíci uvolněny k dalšímu provozu. Počítáme s tím, že chov krůt a dokrm krocanů bude pokračovat jako dosud. Jediná paní, která je zde zaměstnána, obdrží plný plat,“ uvedl František Bartoš, předseda ZOD Zálší.

„Už se to uklidňuje. Organizace nebyla sice akorát, ale byla to novinka, ne vždycky se všechno daří. Hlavně, že je to za námi,“ povzdechl si Josef Synek. „Myslím, že to prožíváme líp než starší lidé. Strach o našeho malého Filípka jsem nejprve trošku měla. Ale všechno je snad už v pořádku,“ doufá Petra Coufalová, toho času na mateřské dovolené.

Příkladem toho, že i starší lidé berou opatření související s výskytem nebezpečného viru ptačí chřipky s nadhledem, je penzistka Vlasta Duchoslavová: „Přišla jsem o devět slepic, ale beru to sportovně. Hlavně jsem měla starost o ty, co dělali s drůbeží. Naštěstí jsem si ještě nestačila koupit kuřice, hodně lidí si je už nakoupilo a mají po nich. Měli bychom snad dostat padesát korun za slepici a stovku za krůtu a teď ráda slyším, že bych od družstva dostala slepice po zaplacení této úhrady vlastně zadarmo. Já jsem vyrůstala v zemědělství a stávalo se, že přišla nějaká pohroma, buď slintavka nebo jsme přišli o svini s prasátky, takže mně ty kalamity přijdou jako normální. Horší je to pro družstvo.“