Žádné drama ani překvapení se ale nekonalo. Sedmadvacet hlasů v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu získal staronový primátor Zdeněk Fink, který neměl protikandidáta.

„Tolik hlasů jsem nečekal, silnější mandát mi to ale nedává," prohlásil primátor po volbě.

Podruhé v čele města

Fink v čele královéhradecké radnice bude stát již druhé funkční období. Minulé čtyři roky na radnici fungovala křehká koalice, nyní disponuje 22 hlasy ze 37. Koalice se skládá z vítězného Hradeckého demokratického klubu (HDK), ČSSD, TOP 09 a Koalice pro Hradec (KpH).

„Myslím si, že dobrá bude nejen koalice ale také celé zastupitelstvo," uvedl Fink.

Ani v obsazení čtyř náměstků primátora se nic dohodnutého neměnilo. Už dříve koalice avizovala, že chce, aby na svých postech pokračoval Jindřich Vedlich (TOP 09) a Anna Maclová (KpH). Nově k nim přibyl Milan Jaroš (ČSSD) a Romana Lišková (HDK).

Na rozdíl od volby primátora zasáhla opozice při hlasování o náměstcích. Jedním z nich chtěl být lídr ANO 2011 Václav Víška. Dostal ale jen třináct hlasů.

„Jako občan města budu spokojen, když resorty povedou řádní odborníci," řekl Víška.

ODS v opozici

ODS spoluvládla na radnici dlouhých 16 let. Z křesla náměstka musel naopak  po letech odejít Martin Soukup (ODS). „Byli jsme více než dvacet let ve vedení města. Nastala změna a voliči nás poslali do opozice. Možná je to dobře, voliči si odpočinou od ODS a my načerpáme síly a uvidíme při volbách za čtyři roky," dodal Soukup.

Rada města Hradce Králové je jedenáctičlenná a automaticky v ní usedne primátor se svými náměstky. Zastupitelé k nim doplnili šest jmen: Ladislav Škorpil (HDK), Vladimír Springer (HDK), Arnošt Urban (HDK), Jiří Štěpán (ČSSD), Vladimír Lesák (ČSSD) a Milan Sommer (TOP09). Navrženi byli také Václav Víška (ANO 2011), Lubomír Štěpán (KSČM) a Jan Michálek (ODS).

Původně se mělo ustavující zasedání konat už 4. listopadu, ale kvůli stížnosti na volby byl termín odložen.

Zdeněk Fink – primátor Hradce Králové• 59 let, od roku 2010 primátor Hradce 
Králové, zastupitelem od roku 1998
•  Od roku 1998 zasedá v královéhradeckém městském zastupitelstvu, od roku 2002 je členem městské rady.
„Priority, které chceme prosadit, 
máme ve volebním programu. Především chceme rekonstruovat Velké 
náměstí, okolí Bona Publica, rekonstruovat Žižkovy sady. Něco musíme udělat i s Vrbenského a Gayerovými kasárnami ve spolupráci s krajem. 
Musíme se postavit čelem k rekonstrukci fotbalového stadionu, aby vyhovoval požadavkům 1. ligy a měli bychom opravit mnoho komunikací a chodníků uvnitř našeho města. Mým snem je postavit v Hradci galerii. Také by bylo dobré, kdyby se podařilo postavit halu pro kolektivní míčové sporty," uvedl po zvolení Zdeněk Fink.

Milan Jaroš(náměstek primátora pro školství, sport 
a životní prostředí):
Zastupitelem byl v období 2006 až 2010. Zvolen za ČSSD. První jeho kroky budou seznamovací s úřadem 
a jeho funkcí. Náměstkem je poprvé.

Romana Lišková(náměstkyně primátora pro správu majetku a městské organizace):
Do zastupitelstva usedne poprvé a zvolena za HDK. Přichází z podnikatelské sféry a chce si nejprve udělat jasno o tom, jak se na magistrátu pracuje.

Jindřich Vedlich(náměstek primátora pro rozvoj města):
V zastupitelstvu města sedí od roku 2010, stejně dlouho je také náměstkem primátora. Zvolen za TOP 09. Zároveň je pedagogem na Univerzitě Hradec Králové.

Anna Maclová(náměstkyně primátora pro sociální věci, kulturu, cestovní ruch a zdravotnictví):
Členem zastupitelstva města je od roku 2010, náměstkyní se stala na podzim 2011. Letos byla zvolena 
za Koalici pro Hradec.