„Lidé přispívají bez delšího otálení. Zastaví se, vyslechnou nás, a potom ochotně sáhnou pro peněženku. Pětadvacet korun přeci jen není až tak moc peněz. Sem tam nás sice někdo obejde a řekne, že nemá čas, ale takových je jen málo,“ říká studentka prvního ročníku speciální pedagogiky na Univerzitě Hradec Králové Pavlína Vrňáková.

Studenti v barevných tričkách zastavovali chodce v nejrůznějších částech města, aby je informovali o celorepublikové akci a vybrali od nich symbolickou částku 25 korun. Za tyto peníze obdrželi dárci přívěsek na klíče v podobě červenobíle pruhované propisovací tužky, která představuje hůl, již lidé se souběžným postižením zraku a sluchu různého stupně používají.

Pavlína Vrňáková se k vybírání přihlásila dobrovolně. Už proto, že studuje obor zaměřený na výchovnou práci ve speciálních zařízeních a otázky smyslových vad. „Kasička se rychle plní. Je skvělé, když někdo přijde za námi sám od sebe. Ptá se, na co peníze vybíráme, a potom přispěje,“ dodává její kolegyně Markéta Dudarcová, která svou ruku také ochotně přiložila k dílu.