„Kolaudace má být nejpozději první týden v srpnu tak, abychom měli čas na stěhování,“ vysvětlil ředitel školy Petr Lehký. Pavilon z roku 1985 je teď vyšší o jedno patro a na ploché střeše už se chystá zelená střecha. „Budeme tam mít venkovní multifunkční učebnu. Bude to přístřešek a lavice. Na některé hodiny budou děti v podstatě v přírodě. Dovedu si tam představit výuku jazyků,“ dodává Petr Lehký.

Výuka podle Montessori v Trutnově - Poříčí. Tendence „učit jinak“ je stále častější i na takzvaných běžných základních školách, a to včetně těch velkých.
Výuka venku je vhodným zpestřením, říká ředitel hradecké základní školy

Kapacita školy se nezmění, v přistavěném poschodí ale přibydou nové odborné učebny. „Bude tam samostatná učebna fyziky, chemie, přírodopisu, druhá počítačová učebna, zázemí pro pedagogy a výtah,“ popisuje novinky ředitel školy.

Na stavbu za 74 milionů korun naváže i rekonstrukce venkovních sportovišť. „Předělané bude hřiště na basketbal, víceúčelové hřiště a opraví se běžecká dráha. Sportoviště doplní i nový prostor pro vrh koulí a stoly na stolní tenis,“ popisuje mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Rohlíčková. Sportoviště mají být hotová na podzim.