Workshop: Dokážete vymýšlet reklamní texty a slogany?

Copywriting je tvorba čtivých textů, která má podpořit zájem klientů a zákazníků o značku a produkty. Na bezplatném školení se účastníci dozví, jak s copywritingem začít, osvojí si základní pojmy a pravidla, získají pomůcky, bez kterých se při psaní neobejdou. Pár zábavných textů si zkusí podle konkrétních zadání z praxe vytvořit. Lektorka Alena Vorlíčková se bude na účastníky těšit v Technologickém centru Hradec Králové ve čtvrtek od 15 hodin.

Klub Asgard zve na střechu

Přijďte na druhý ročník pohodového posezení na střeše knihovny. Lehátka, koktejly, deskovky, opalovačka, prostě klídek. Společně se rozloučíte s druhou sezonou, kdy klub Asgard existuje, a třeba i vymyslíte plán akcí na další sezonu i témata, která vás zajímají. Akce pro děti od 14 let začne ve čtvrtek v 17 hodin.

Entrée k tanci

Festival taneční a pohybové tvorby v rámci Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2019 zve na představení v Hradci Králové v sále Filharmonie ve čtvrtek od 19 hodin. Dá se tak abstraktní umění, jako je tanec, vysvětlit? A dá se vysvětlit třeba rovnou tancem? Petra Tejnorová, režisérka, která setrvale překračuje žánry a ve své tvorbě hledá vždy to nejlepší médium na vystižení svého tématu, se spojila se skupinou VerTeDance – a vznikl „stručný manuál pro vystrašené diváky“. Neboli pokus, jak těm, kteří se tance obávají, poskytnout „návod“ na překonání strachů. Na projektu s názvem Pojďme na tanec! autorsky spolupracují Tereza Ondrová, Helena Arenbergerová, Martin Talaga, Helena Araújo a Halka Třešňáková.