„Mám o něj strach,“ odpovídá Herout na otázku, zda se nebojí, že se Zelenka pokusí v hradecké vazební věznici o sebevraždu.
Kvůli těmto sklonům byl ostatně heparinový vrah do Brna z Hradce Králové před devíti týdny převezen. Zdejší hospitalizace přitom v průměru trvají jen tři až čtyři týdny. Psychiatři Zelenku propustili z léčení až tento pátek s tím, že jeho zdravotní stav je „stabilizovaný“.


Už jenom šeptá


„Co mohu dělat, je to věc lékařů,“ posteskl si Herout nad převozem Zelenky do Hradce, který byl pro něho samotného překvapením.
„Je na tom teď sice lépe, ale jen částečně. Působí utlumeně, jako pod sedativy, a i místo normální mluvy se mnou jenom šeptá. Sám mi řekl , že mu v Brně dávali injekce a čtyři druhy léků. Doufám, že se ke mě aspoň dostane od vyšetřovatelů jeho zdravotní dokumentace,“ dodal .
Podle mluvčího hradecké vazební věznice Václava Kárníka však není důvod k obavám a Zelenka se spravedlivého soudu dočká.
„Je pod režimem zvýšeného dohledu, každých 30 minut ho kontrolují dozorci. A zatím se nijak zvláštně neprojevuje. Celu navíc sdílí s jedním dalším vězněm, obviněným za násilnou trestnou činnost,“ sdělil mluvčí Kárník.


Lékařská zpráva


Na otázku, zda v Hradci bude pokračovat psychiatrická léčba Zelenky a jakým způsobem, však mluvčí věznice odmítl odpovědět. „To je lékařské tajemství.“
Víc naznačila mluvčí brněnské věznice Soňa Haluzová. „S každou ukončenou hospitalizací putuje dál lékařská zpráva s doporučeními,“ sdělila Haluzová.